Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Паж и Омбре се совршен пар

Косата обоена со омбре техниката, не не одмина ни оваа пролет.

Доколку сакате да ја смените фризурата и да додадете малку свежина на вашиот изглед, денешниот тренд е совршено решение за вас.

Оваа сезона во мода е паж фризура. Познатите дами од светот на музиката и модата избраа природни нијанси, по можност во темно кафена боја. Доволно е неколку нијанси посветла боја и ќе имате модерна фризура како светските ѕвезди. За драматичен ефект можете да изберете врвот на косата да биде во боја на мед додека краевите ќе бидат кафени.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...