Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Необична фризура за 5 минути

Оваа фризура не бара многу труд ниту пак време, а идеална е за секоја прилика. Потребни ви се само неколку шноли и ластици за коса.

За почеток, поделете ја косатадијагонално на 2 дела. Десниот дел врзете го со обичен ластик за коса, близу до увото. Останатиот дел од косата поделете го на три еднакви дела. Секој прамен посебно, почнувајки од врвот на главата, измотајте го 3 до 4 пати. На крајот на прамените од коса замотајте ги околу заврзаниот опаш и прицврстете го со шнолите. Пронајдете некој XXL ластик, машна или свет кој би одел со аутфитот и комплетирајте ја својата необична фризура.

2

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...