Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Негувајте ја косата со природни регенератори

Во летните денови регенераторите ја штитат косата од штетните надворешни влијанија, затоа најдобро е да користите природни регенератори кои можете да ги направите сами.

Авокадо – можете да го измешате со маслиново масло и да доадете неколку капки етерично масло од лаванда или рузмарин. Нанесете ја косата и оставете да стои 10 минути, а потоа измијте ја со млака вода.

Јајца – изматете ги белките на од јајцата и ставете една лажица маслиново масло. Додаете малку вода и смесата вмасирајте ја на главата, а потоа измијте ја со млака вода.

Зелен чај – во зовриена вода ставете неколку филтри зелен чај, оставете да се олади добро. Измијте ја косата со чајот и оставете да стои така 3 минути, а потоа исплакнете ја со ладна вода.

Мед – измешајте мед и вода, нанесете го на косата, а потоа добро измијте ја со топла вода. Исто така можете да измешате банана и мед да ја нанесете смесата на мокра коса и да оставите да стои 30 минути, а потоа добро да ја исплакнете со млака вода.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...