Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Направете модерна пунџа

Во само неколи чекори направете пунџа која претстојнава сезона е мошне модерна, а каква што носат и холивудските ѕвезди

Пунџа имаше Одри Хепберн во филмската класика Доручек во Тифани, Ким Новак во Хичковата Вртоглавица, а доколку никогаш не сте носеле, сега е време да ја испробате, зошто е повторно во тренд. Стилистката Сели Брукс вели: “Елегантната пуџа е класика која никогаш не излегува од мода. Овој стил може да с еноси на различни должини а косата и секогаш делува ефектно.”

После миењето коса нанесете пена за волумен.

Фризурата правете ја на сува коса. Издвојте го горниот дел од косата и зафатете го со шнола. Одвојте ја косата од увото кон круната на главата и задржете ја со шноли..

Зачешлајте ја косата нанасат и истапирајте ја за да и дадете волумен.

Исчешлајте го страничниот дел од косата кон центарот и фатете ја косата од темето кон круната на главата. Потоа истото направете го од другата страна.

Исчешлајте го наназад горниот дел од косата за фризурата да биде што повисока и израмнете ги прамените користејќи четка со природни влакна, па сплетете ја пунџата и задржете ја со шноли. За крај, фиксирајте ја фризурата со лак за коса.

kdnp280820131

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...