Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Направете фризура со локни

Kога се во прашање фризурите, трендовите постојано се менува. Но има тренд кој потсвесно го сакаат сите мажи, а тоа е коса со локни. Изгледа романтично и природно. Токму затоа научите да правите локни секогаш кога ќе посакате да изгледате заводливо.

Прв чекор: Провлечете пена за локни низ полу сувите краеви, избегнувајќи го темето. Исушете ја косата со фен.

Додека ја сушите косата со средна јачина, и само со прсти, од време на време туркајте го фенот на коре кон крајот, држете го неколку секунди, а потоа одвоете го од нив. Оваа техника ќе ви даде локни од средина кон крајот на косата.

Втор чекор: Доколку локните ви изгледаат премногу еднакви и неприродни, раздвоете ги со помож на прстите кон краевите. Тоа ќе им додаде екстра волумен.

Kосата со локни релативно лесно се одржува, но понекогаш тешко се скротува, па може да изгледа неуредно. Но дури и тогаш тоа е изглед кој привлекува.

 

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...