• Сподели на:

Најдобрата фризура на познатите во 2013!

___

Добро знаеме дека не треба да гледаме наназад, но кога се работи за фризура, малку инспирација никогаш не штетела никому!

Ова се 15-те најдобри фризури на познатите за 2013 и во согласност со најпознатите стилисти, дефинитивно можеме да ги носиме и во 2014.

 

Ејми Адамс

Ејми Адамс е секогаш средена од глава до пети, но нас особено ни се допадна нејзината фризура. Доколку и вие сакате иста ваква, фатете ја косата во коњско репче, испрскајте ја со лак за коса и малку истапирајте. Потоа, потфатете ги само врвовите и ете ја.

1

Британи Сноу

За да имате фризура како Британи Сноу, се што треба да направите е да ја ставите косата позади уво и да ја прикачите со една шнола од внатрешноста како би останала фатена. Секако, мало свиткување на врвовите и малку лак се клучот за оваа магична фризура.

2

Џенифер Лоренс

Џенифер Лоренс дефинитвно се навикна без своите локни, па се навикнавме и ние.Симпатично нели.
3

Ема Стоун

Можно ли е да не ви се допадне оваа фризура? Комплицирана и одзема многу време, но секако дека вреди. Доколку одберете ваква фризура, погрижете се вашата гардероба да биде едноставна. Вашата фризура ќе биде (а и треба) во фокус.

4

Џенифер Лопез

Малото пунџиче е дефинитвен хит во модната индустрија и никој не ја носи подобро од Џеј Ло. Се согласувате нели?

5

Џесика Алба

Џесика Алба ги фасцинираше сите на Златен  Глобус кога се појави со добро познатите „холивудски„ валови. Некои работи едноставни никогаш не излегуваат од мода.

6

Ема Ватсон

Овој тип на фризура беше доста застапен на сите „red carpet“ манифестации изминатата година , но онаа на Ема Ватсон дефинитвно се издвојуваше. Толку елегантно структуирана, иста а сепак поинаква.

7

Карли Клос

Неверојатно е како на оваа девојка и успева да биде цела несредена и средена во исто време.

 8

Кери Вашингтон

Само неколку влакна ја делат оваа фризура од трандиционално досадна до секси и тренди. Доколку сакате иста ваква, пробајте и дома. Се што ви е треба е фатено коњско репче и малку лак. Прамени од вашето репче ги префлувате околу, ги потфаќате со шнола и ставате малку лак за коса за совршен финиш.

 9

Ким Кардашијан

Никој не изгледаше подобро по пост породилниот период од Ким Кардашијан, нели?

 10

Мишел Вилијамс

Зарем не е ова најдобрата рок фризура на сите времиња. Потребно е само малку лак за коса и магијата на вашите прсти.

 11

Нина Добрев

На сите ни се допадна коњското репче кое Нина Добрев го носеше на Оскарите – едноставно но не и досадно, Овој тип на фризура е идеалне за на училиште, работа па дури и за изглегување навечер.

12

Никол Кидман

Никол Кидман буквално блесна на Канскиот Филмски Фестивал . Можеби нејзината фризура не спаѓа во категорија за едноставни и често носливи фризури но затоа дефинитвно спаѓа во оние кои се најмногу восхитувачки.

13

Лорен Конрад

Светлите врвови на Лорен Конрад се апсолутен хит сеуште.

14

Селена Гомез

Фасцинатно и предизвикувачки нели? Неколку помали коњски репчиња фатени на различна висина и неколку тенки шноли е се что ви е потребно за оваа неверојатна фризура.

15


Оставете коментар

___