Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Маска за коса од мајонез

Маска од мајонез звучи чудно, но затоа е одлична за сува и оштетена коса. Најдобро е да нанесувате домашен мајонез бидејки има многу повеќе хранливи состојки.

Спремениот домашен мајонез нанесувајте го со четка на влажна нечиста коса и распоредете го по целата должина, од коренот (ако е премногу сува) па се до краевите. По тоа треба да ставите најлонска ќеса, а потоа да ја завиткате главата со пешкир и да оставите да одстои 30 минути.

Потоа темелно измијте ја со топла вода, со шампон и балзам за коса за да го елиминирате мирисот.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...