Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Косата во реп – Направете сами…

Уште во минатата сезона репот на косата беше мошне популарен, а овој тренд продолжува и сега. Доминира репот во страна, што е многу понежен, и одговара на повеќе девојки и жени, бидејќи дел од косата паѓа врз лицето. Еве како да го направите јазолот од косата на репот:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement