Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Коса: Тренди нијанси за 2014 година

Кога е во прашање косата не се само фризурите тие што на црвениот тепих се поставуваат како светски трендови. Покрај различните облици, важна е и бојата на косата. Уште во Јануари гала дамите ги поставија водечките трендови кои ќе ги бираме внимателно во текот на годината.

 

Платинесто плава, риџа, темно кафена. Секоја отцртува еден личен сензибилитет, но тоа што им е заедничко е тоа што нагласуваат сигурен став.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement