Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Копирајте ги плетенките на Џенифер Лопез

Џенифер Лопез е љубител на плетенки. Славната пејачка веќе со години со гордост носи плетенки. Независно дали станува збор за обични или плтенки кои се со дел на пунџа и сложена фризура, нејзините плетенки се секако вредни за копирање.

Ви ја прикажуваме галеријата на некои од нејзините најдобри фризури со плетенки. Многу од нив се многу лесни за правење. Пробајте и копирајте фризури од славната пејачка.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...