Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Изберете фризура која совршено ви одговара?

Лошата фризура може да ве направи постари, без стил и со понеубав изглед, додека правата и вистинска фризура може да ги истакне сите ваши најубави особини, одвнатре и однадвор, да ви ја подобри самодовербата и да ве направи задоволни со себеси. Потребно е да вложите малку труд за да ја пронајдете правата фрузура за вас, но резултатот ќе вреди. Одберерте фризура која ќе одговара на вашиот животен стил, карактеристики и особености.

longhair

Тоа можете да го направите според обликот и карактеристиките на лицето. Прво што треба да направите е да се погледнете во огледало и да забележите некои знаци кои можат да ви помогнат да ја најдете вистинската фризура, на пример: дали вашиот облик на лице е долгунавесто, квадрасто, округло или срцевидно со широко чело и потесна брада? Различни фризури одговаарат на различни форми на лице и тоа треба да го прилагодите во зависност од тоа која фризура најмногу ќе ви одговара, а и да ви се допаѓа. Исто така опишете го својот карактер. Дали сте спонтани и храбри или класични и елегантни? Фризурата е совршен начин да ги изразите своите особини и да покажете кои сте. Пронајдете каква фризура сакате од други личности или слики, разгледајте каква фризура ви се допаѓа и дали истата би ви одговарала и потоа постепено спроведете ја идејата за убава фризура и подобар изглед.

bad-hair-day-COMP-1954533

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...