• Сподели на:

Фризури есен / зима 2014-15

___

Опавче, пунџа и многу, многу плетенки. Погледнете какви се трендовите кај фризурите за сезоната есен / зима 2014-15.

Откако ги видовме ревиите на најголемите имиња во модната бранша, немаме трпение да ви ги покажеме најновите трендови во фризурите за оваа сезона. Некои од нив се брзи, удобни и погодни за работа. Други се прилично комплексни, но страшно ефектни. Еве ги  актуелните фризури за есен / зима 2014-15.

Коса со мокар ефект

mokyr-efekt-138144-500x0

m

kosa-mokra-(13)-36566-500x0

Косата со мокар ефект се враќа по кратко отсуство. Можете да ја носите исчешлана со патец  или малку крената назад . Косата со мокар ефект дава  бунтовен изглед. Ако ја направите, ќе постигнете секси и немирна фризура која нема да остане незабележана.

Секси коса со бранови

nachupena-kosa-138145-500x0

Дамите со долга коса ќе се заљубат во овој тренд. Косата на бранови придава сексапил и мистерија. Вие избирате како да ја носите. Во есен / зима 2014-15 модерни се и големите и умерените бранови. Изборот е целосно ваш.

Удобно опавче

1

4

3

2

Удобно, брзо и елегантно. Опавчето едноставно не сака да си замине од трендовите. И оваа сезона е тука, но во поинаков вид. За есен / зима 2014-15 модерно е најниско репче и патец.

Нејзиното височество – пунџата

p3

p2

p1

 

 

 


Оставете коментар

___