Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Фризура за романтични – Дупла рибна коска

Ви треба романтична фризура. За само неколку минути со помош на неколку мали цветчиња заблескајте дури и на романтична свадба.

Ако не сакате романтика, заборавете на цветчињата.

Заврзете опашка, а од предниот дел на косата поделете прамени.

Прво исплетете ги шишките во вид на рибна коска, но полабаво.

Пуштете ја опашката и сплетете рибна плетенка и позади.

Подигнете ги двете рибни коски, а онаа од шишките ставете ја околу задниот дел.

Прицврстете со шноли. Задниот дел малку подигнете го и раширете го со цел да го покрие предниот дел.

Закачете шноли повторно, убаво наместете и додадете цвеќиња.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement