Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Есенски мејковер: 4 нови нијанси направени за секој тип на коса

Со пристигнувањето на поладните денови кога гардеробата ќе поприми потемни тонови, бројните дами ќе посегнат за брзо освежување на својот изглед. За промена на бојата на косата поволен е мејковер кој не мора нужно да значи и драстично да се промени. Оваа сезона фризерските кројачи предлагаат 4 нови бои во кои секоја жена ќе се препознае новата себе.

Чоколадно кафена боја

Косата во потполност утопена во темно чоколадна нијанса често знае да биде тешка, поточно тмурна. Омбре трендот тука се покажува како одлично решение бидејки за 2 тона посветла нијанса од базната боја ќе се освежи целокупниот изглед, ќе го омекне и подмлади лицето.

Црвенкасто златна боја

Скротената црвена коса е омилениот назив за тренди нијанса на огнена боја со применет златен тон. Фризерските стилисти нагласуваат како таа постигнува со додаток на чиста нијанса на мед на врвовите на влакната, па потоа боење на неколку прамени во црвена нијанса. Оваа боја на коса совршено стои на оние кои имаат светол и млечен тен.

Шампањ сина боја

Платинастата боја сеуште е на високата скала на омилените бои, но нејзината мана е тоа што стои на ретко на дамите. Тогаш на сцена настапува шампањ нијансата, идеална за бринетите кои сакаат да станат посветли.

Бронзена боја

Топлината и мекоста на влакната на бринетата ќе даде бронзени прамени, поточно мешавина од најмалку три нијанси на боја на мед кои на темната подлога прават бронзен отсјај. Оваа боја е идеална за оние со малку потемен тен.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...