Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Едноставни трикови со кои вашата виткана коса ќе заблeска

За витканата коса понекогаш е потребна поголема нега. Познато е дека правата коса има повеќе природен сјај бидејки подобро ја рефлектира светлината. Но тоа не значи дека витканата коса не може да заблeска.

Откријте ги петте совети со кои ќе го вратите сјајот на вашата виткана коса.

Верувањето  дека честото миење на косата го суши влакното потполно е погрешно. Користете ги правите производи и косата мијте ја толку често колку што сакате.

Производите кои содржат масло нема да ја замастат повеќе вашата коса. Бирајте ги ониe кои содржат силикони и природно масло кое ќе продре во темето и ќе го нахрани влакното.

За време на миењето, потрудете се на крај косата да ја исплакнете со ладна вода. Ладната вода ќе ја направи косата посјајна и блескава.

Еднаш или двапата неделно на косата обавезно нанесете хранлива маска.

После обликувањето, на косата можете да и обезбедите додатен сјај со помош на препарати наменети за тоа. Кога ќе завршите со правење на фризурата, на косата нанесете спреј за сјај на косата со кој вашите локни сигурно ќе заблескаат.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...