• Сподели на:

Бринетите попопуларни од плавушите: Одри Хепберн најубава жена на сите времиња!

___

Истражувањата покажале дека бринетите се попопуларни на ла листите за избор на најубава жена.

Титутлата за најубави жени ја преземаа бринетите, покажало едно истражување на британски ланец за козметички препарати.

Меѓу 50 убавици во изминатите 50 години се нашле дури 33 смеѓи девојки, 16 плавуши и една црвенокоса.

Титулата икона на убавината и припаднала на Одри Хепберн, а нејзе ја следат дури три плавуши, принцезата Дајана, Грејс Кели и Бриџит Бардо. Најпожелна од плавушите на листите е Дајана од Велс.

На пописот се нашле и бројни бринети помеѓу кои и Елизабер Тејлор, војвотката од Кембриџ, Анџелина Џоли, Кетрин Зита – Џонс, Мила Кунис, Џеки Кенеди,  Викторија Бекам.

– Кога одбираат икона на убавина, луѓето не гледаат само во бојата на косата, туку целиот пакет. Сето тоа ги прави некои жени неверојатни – истакнал Симон Коминс, претставникот на ова истражување.


Оставете коментар

___