• Сподели на:

Блескава и прва коса за еден месец!

___

Сите сакаме да имаме долга и блескава коса, но немаме секогаш доволно финансиски средства за да ја одржуваме онака како што сакаме.

Но, за тоа постои едноставно решение: Испробајте го овој едноставен третман дома и за еден месец ќе добиете права и блексва коса како од списание.

Состојки:

*1 лажица јаболков оцет

*1 лажица глицерин

*1 јајце

*2 лажичиња рицинусово масло

Подготовка:

Измешајте го јаболковиот оцет со глицеринот. Потоа додадете го изматеното јајце и рицинусовото масло и повтроно измешајте.

Постапка:

Нанесете ја мешавината по целата должина на косата, ставете гумена капа на главата и завиткајте пешкир. Оставете да отстои 2 часа, а потоа измијте ја косата со шампон. Повторувајте ја постапката два пати во неделата еден месец.


Оставете коментар

___