Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

5 тренди фризури за есен/зима 2015/16

Фризурите кои ќе бидат модерни овие есен и зима се едноставни но впечатливи. Тие говорат за вашиoт карактер и став.

Лабава плетенка

Стегнатите плетенки одамна не се ин. Затоа правете плетенки кои изгледаат како да не сте посветиле доволно внимание додека сте ги правеле. Нека бидат лабави и лежерни. Плус, за нив не треба да сте експерт за да ги направите.

labava pletenka

 

Опуштена French плетенка

Класичната French плетенка доби нова смисла. Олабавете го секој прамен и ќе добиете романтична женствена фризура.

opustena french pletenka

 

Лажен undercut

Undercut начинот на шишање беше многу популарен пред неколку години. Сега е во тренд да “глумите“ дека го имате. Тоа се прави така што во делот на областа кај лицето кон зоната на ушите ќе исплетете ситна плетенка и тој дел од косата ќе се одвои од останатиот дел кој има нагласена форма.

lazen undercut

 

Wet look

Овој изглед оваа година доживеа голем come back.

wet look

 

Опуштена пунџа

Пунџите не излегуваат од мода, но нивната форма се менува. Важно е само да не се “иштиркани“. Кога и да не знаете што да направите со косата, врзете ја во репче и свртете ја околу ластичето. Прицврстете ја со шнола и тоа е тоа.

opustena pundja

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...