• Сподели на:

5 хит фризури за оваа пролет

___

По она што изгледа како цела вечност во годините за убавин, ерата на долга коса е завршена. ДКој стил на кратка фризура ви се допаѓа е ваша работа, сепак оваа сезона сите ќе носат кратко. За оние кои не сакаат да ја скратат косата, сеуште има стил кој има краток елемент слоеви. Тука, Raphael Reboh основач на Femme Coiffure Hair Spa во Мајами и стилист да Cameron Diaz, Jennifer Aniston и Chrissy Teigen, ни дава неколку идеи за ова пролет.

 


Оставете коментар

___