Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

Еве како да направите сами интересна и романтична фризура.

Навиткајте ја косата и расчешлајте ја со крупна четка или прсти, потоа издвојте еден поголем прамен и виткајте го како на сликите 1,2 и 3. Потоа праменот зацврстете го со шноли на одредени , а еден дел оставете го да ви паѓа слободно на другиот крај од лиццето, покрај увото.

И тоа е се. Подготвени сте да имате незаборавна вечер во која ќе го освоите оној што го сакате.

rp1213

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...