Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

____избери боја

10 лесни и брзи фризури за долга и полудолга коса (Видео)

Променете го својот имиџ со едноставна фризерска интервенција  која можете сами да ја направите во домашни услови!

Предноста на долгата коса е што можеме лесно сами да направиме повеќе фризури и секој ден да го менуваме својот изглед.

Креативната блогерка Asksash привлекла  – ни помалку ни повеќе – туку 15 милиони прегледи со своите идеи за 10 лесни и брзи фризури за долга и полудолга коса, а сигурни сме дека и самите ќе имате многу нови идеи откако ќе ги погледнете нејзините…

httpv://www.youtube.com/watch?v=h8N3s7O8l6k

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...