Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Златна безвременска свадба

Златната е топла, безвременска боја, елегантна, но сепак различна. Обожаваме свадби во златна боја затоа што тие се светли и весели, но и традиционални во исто време.

Златната боја симболизира богатство и благосостојба. Лесно може да додадете малку луксуз на секој настан со додавање на златната боја. Изборот на вистинските бои кои ќе ја надополнуваат златната боја, е многу важно. Внимателно користете ја златната боја како тема за вашата свадба за да не се добие несакан кич ефект. Погледнете ја галеријата и ослободете ја вашата инспирација.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...