• Сподели на:

Вкусни парчиња свадбена торта

___

Сите знаеме дека изгледот е најважен, кога станува збор за свадбените торти. Вистинската свадбена торта е ремек дело, но може да биде и изненадување за вашите гости со нејзината содржина.  Ова значи дека откако ќе се исече тортата на парчиња, секое парче содржи некаков креативен елемент. Наместо да добијат парче обична торта, вашите гости ќе добијат парче “уметност”. Слоеви во различни бои, шеми, дизајн и вкус може да креира возбудувачки ефект кај гостите. Погледнете ја денешната инспиративна галерија и почнете да размислувате за тоа како вие ќе ја прикажете внатрешната убавина на вашата свадбена торта.

 


Оставете коментар

___