• Сподели на:

Вистинската невеста на Marchesa 2015

___

Новата колекција за 2015 на колекцијата Marchesa е неверојатно романтична и безвременски елегантна. Оваа колекција го претставува вистинскиот изглед за секоја невеста: различен избор на должини, силуети и должини на ракави во повеќе пермутации. Заедничката нишка во овие дизајни е чувството на деликатен женствен стил, постигнат преку употребата на нежна чипка и слоеви од ткаенини лесни како воздух.


Оставете коментар

___