Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Венчавка во панталони

Бирањето и носењето на совршена бела венчаница е еден од случувњата на кое скоро секоја жена се радува. Сепак, доколку спаѓате во онаа група на дами кои сакаат да бидат поинакви, за својата венчавка ќе се потрудите да направите неочекуван избор.

Во пресрет на дамите кои сакаат да ја прекршат традицијата оваа сезона излегоа многубројни дизајнери кои во своите креации понудија одела за венчавка. Коку и да звучи неженствено, овие одела успеаа да не уверат дека на својата венчавка можете да изгледате подеднакво елегантно  па дури и во панталони.

Theia1

Yumi Katsura

Carolina Herrera

Cymbeline

Cymbeline1

Oscar De La Renta

Rosa Clara

Rosa Clara1

Theia

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement