Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Венчаницата на Елизабет Тејлор на аукција

Венчаницата која ја носеше Елизабет Тејлор кога се омажи за Конрад Хилтон беше понудена на аукција во Лондон.

Како што пренесуваат британските медиуми, фустанот кој го носеше дивата, а го дизајнирала Хелен Роуз, Елизабет решила да го поклони на студиото МГМ после улогата во филмот ‘’Таткото на невестата’’.

Било потребно 15 луѓе и три месеци работа за да се направи овој прекрасен фустан кој содржи 13,7 метри бел сатен, кој е прекриен со перли, бисери и има вграден корсет.

Тејлор од Хилтон се разведе после девет месеци. Глумицата фустанот го поклонила за аукција на Беверли Хилс во 1960 година. Се очекува дека овој фустан на аукцијата која следи, ќе биде продаден за 30 000 до 50 000 фунти.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...