Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Убавата невеста на Enzoani

Нова година, нова среќа, или поинаку кажано – бидете најшармантната и ослепителна невеста за 2013 –а со свадбените модели на Enzoani.

И за да блеснете на тој толку важен ден во животот на секоја жена, изберете ја вистинската невестинска креација од пролетните колекции за оваа година, што редовно ги представуваме на нашиот сајт.

Колекцијата е посветена на модерната жена која може да избира различни стилови – современа принцеза, градски шик, супер модерна, нежна, сензуална, сексапилна, или нежна самовила.

Холандскиот бренд повторно изненадува со разнообразие, квалитет и женственост.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement