Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Топ 10 најпопуларни дизајнери на венчаници

Ако имате намера да правите свадба, нормално е да ја посакувате најубавата венчаниц. Сепак, свадбите не се случуваат многу често. Ако се оди како што е планирано, тоа само треба да се случи само еднаш. Затоа треба да бидете сигурни дека сте најубавата девојка на својата свадба.

Затоа ви ги претставуваме топ 10-те најпопуларни дизајнери на венчаници.

10. Vera Wang

10. Vera Wang

 

9. Angel Sanchez

9. Angel Sanchez

 

8. Carolina Herrera

8. Carolina Herrera

 

7. Hayley Paige

7. Hayley Paige

 

6. Jenny Packham

6. Jenny Packham

5. Reem Acra

5. Reem Acra

 

4. Peter Langner

4. Peter Langner

3. Ines di Santo

3. Ines di Santo

2. Pronovias

2. Pronovias

1. Marchesa

1. Marchesa

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...