Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Создадете сопствени оригами цветови за вашиот голем ден

Според нашата традиција, на свадбената церемонија, освен младоженецот, китенки носат старостватицата и гостите од страната на младоженецот. Освен вообичаените природни цветови, во последно време, младите сè почесто одбираат алтернативни начини за китење. Денес издвојуваме китенки направени од хартија со помош на традиционалната јапонска вештина  -оригами.

Сè што ви е потребно е:

– Хартија (во боја по желба)

– Пар ножици

– Пенкало или молив за превиткување на ливчињата

Доколку сте почетник во правењеоригами, најдобро е прво да вежбате на обична хартија. Погледнете ја фотографијата со инструкции за тоа како да го свиткате овој оригами цвет, или погледнете го видеото за повеќе детали.

httpv://www.youtube.com/watch?v=uqGG48FJA30#t=12

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement