Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Совршена шминка за вашиот посебен ден

Невестата треба да биде заслепувачки убава на најважниот ден од нејзиниот живот – за денот на нејзината свадба. За овој важен ден, шминката не само што треба да биде добро направена, таа мора да ја изразува индивидуалноста на невестата.

wedding make-up ideas #bra #wedding #makeup

wedding make-up ideas #bra #wedding #makeup

Love the glittered eyes

wedding make-up ideas #bra #wedding #makeup

wedding make-up ideas #bra #wedding #makeup

wedding make-up ideas #bra #wedding #makeup

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...