Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Слатки мали свадбени макрони

Можеби не сте знаеле, но Француските Макрони се мал сладок десерт кој полека но сигурно го превзема приматот кога станува збор за свадбени десерти. Овие слатки задоволства може да се инкорпорираат во вашата декорација на многу начини.

Макроните претставуваат совршена рамнотежа на бои, вкус и текстура, сите содржани во прекрасна големина на залак. Кула од овие слатки задоволства би била чудесна и несекојдневна алтернатива. Дозволете им на овие радосни слатки десерти да ве инспирираат!

0

1

2

3

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...