Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Шик и креативни идеи за свадбена декорација

Кога станува збор за свадбената декорација, а особено за декорирање на патеката која води кон олтарот, тогаш треба да имате во предвид дека тоа е неизоставен дел од планирањето. Оваа декорација ќе ви помогне да го дефинирате просторот, но исто така го одразуваат вашиот стил и свадбената тема. За оваа прилика може да користите прекрасни цветни аранжмани или едноставни рачно изработени дизајни, кои ќе му додадат нота на возбуда на целото планирање. Еве неколку интересни идеи за да се инспирирате!

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement