Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Секси веш за првата брачна ноќ

Кој вели дека белото не е секси? За сите идни невести и нивните избраници, култниот бренд “Victoria’s Secret” креираше гламурозни комбинации прикладни за првата брачна ноќ.  Секако, тука се и заводливи парчиња за деновите кога новопечените сопружници ќе заминат на своето брачно патување.

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement