Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Rosa Clará 2015 невестински фустани

Невестинската колекција на Rosa Clará 2015 оддава почит на филмските хероини кои имаа влијание на модата низ децениите: од Грејс Кели до ѕвездите во Сексот и Градот, Одри Хепберн во Појадок кај Тифани, до Ени Хол на Вуди Ален. Колекцијата, која беше претставена на Невестинската модна недела во Барселона, вклучува голем број на кратки и долги стилови од природни материјали. Скапоцените камења и модерниот допир ги надополнуваат едноставните форми, додека неверојатните деколтеа додаваат драма на романтичната чипка.

 

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...