Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Пролетни торти

Доколку сте се одлучиле за пролетна венчавка, тогаш покрај декорацијата и бидермаерот, и тортата мора да биде во духот на природата и неодоливите бои кои се раѓаат околу нас. Пастелни и нежни тонови  искомбинирани со светкаво многу добро ќе одговараат со кремаста конструкција на тортата и секако, не заборавајте да го вклучите и цвеќето кое го има во изобилие веќе од првите топли денови.

SML

SML

SML

SML

SML

SML

SML

SML

SML

Garden wedding

pink

monogram on cake. love it!

So pretty!

Lovely

Deep Pink Cake | http://www.ericaobrien.com/index.php |http://erinheartscourt.com/

 

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement