Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Пролетни и освежувачки идеи за свадбени декорации на маси

Многу невести се подготвуваат да зачекорат пред олтарот оваа пролет. Добра идеја е да се понесе и допир на пролетта во вашиот декор.

Денес ќе ви претставиме неколку прекрасни пролетни декорации. Од традиционални до свежи и неочекувани аранжмани, овие декорации се добар начин за да ве инспирираат.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...