• Сподели на:

Природна колекција на невестински фустани Raimon Bundo за 2015

___

За новата сезона, фустаните на колекцијата за 2015 “Natural” на Raimon Bundo доаѓаат во понежни, помалку струкирани силуети, направени со полесни материјали, како тул од природна свила. Деталите на фустаните исто така имаат поделикатен изглед. Слоевите на фустаните се зајакнати со рачно изработени колани со сребрени детали и свилени или сатенски мини колани, додека горниот дел е украсен со вез, мониста и исклучително нежна чипка.

 


Оставете коментар

___