Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Предлози за невестински чанти

Откако ќе го одберете вашиот невестински фустан, чевлите и накитот, треба да ја пронајдете и вистинската чанта во која ќе ги ставите вашите работи на вашиот голем ден. Може да се одлучите за чанта која ќе ја користите повторно во иднина, или некоја специјално дизајнирана за да се вклопи во вашиот невестински изглед. Едноставен додаток може да го дополни вашиот стил и да создаде модерен, стилски изглед. Дозволете да ве инспирира нашата колекција.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...