Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Пинк тема за вашата венчавка

Нешто сосема модерно, сосема ново, сосема различно и сосема практично. Розевото цвеќе сигурно ќе ви ја даде посакуваната нота на суптилност која што сакате да ја имате за време на вашата венчавка.

Венчаницата и фустаните за деверушите доколку се во розева боја можат навистина да изгледаат фантастично. Ова боја се вклопува со останатите нежни боја како и со белата. На овој начин ќе ја добиете посакуваната комбинација на многу едноставен начин.

Во продолжение на текстот ќе ви покажеме неколку венчаници и фустани во ова боја, а вам ви останува да уживате.

Pink-tema-za-vencanje-9

Pink-tema-za-vencanje-2

Pink-tema-za-vencanje-3

Pink-tema-za-vencanje-4

Pink-tema-za-vencanje-5

Pink-tema-za-vencanje-6

Pink-tema-za-vencanje-7

Pink-tema-za-vencanje-8

 

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...