Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Омбре детали за венчавка од бајките

По фризури и облека, омбре трендот е префрлен во цветни аранжмани, колачи, па дури и покани.

Забавниот и нежен тренд, секако ќе ви овозможи да ги искористите предностите на сите нијанси на вашите омилени бои, а кога ќе ги додадете во вашата свадба  ќе добиете нереален, бајка изглед.

1

Доволно е да се користи малку имагинација и да искористите идеи од галеријата, да се види како омбрето  може да даде тон за големиот ден. Нагласувајте љубов со вашите омилени нијанси на розова или црвена, покажете ја вашата романтична страна со нежни тонови или нека целата свадба биде портокалова или жолта.

2

Овој тренд може да ги направи вашите покани повеќе импресивни на еден убав начин, и ќе може да се игра со столици, колачи, а секако и со целата торта.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...