Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Обувки за вашиот ден за секој буџет

Оние млади кои прават свадба во лето имаат широк избор кога станува збор за обувки. Може да носат класични салонки, сандали со впечатливи  дезени, на рамна пета, фенси сандали со метални детали, практично се што сакаат.

Висината на штиклите ,бојата или принтот зависат само од вашите желби, но и приходи, така што ние одбравме разни модели, почнувајќи од поскапи, како што се Марк Џејкобс сандали до оние поефтините од  вашите омилени брендови.

Најважно од се е да чевлите бидат стилски вклопени со фустанот и  целокупниот стил, како и да ви бидат удобни. Ние сме сигурни дека ќе најдете инспирација во нашата галерија.

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...