Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Невестинска колекција Lazaro 2014

Сензуални силуети и винтиџ стил со детали кои совршено се преливаат во богатство и елеганција  вака накратко се опишува новата есенска колекција за 2014 на брендот Lazaro. Оваа колекција се состои од сонливи, романтични фустани и “омбре” венчаници со уникатни скапоцени камења. Уживајте!

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...