Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Невеста во панталони? Зошто да не!

Бирањето и носењето на совршениот бел фустан е едно од случувањата на кои скоро секоја жена се радува. Сепак, доколку спаѓате во групата на дами кои сакаат да бидат различни, за својата свадба ќе се обидете да направите некој неочекуван избор.

Во пресрет на дамите кои ја кршат традицијата, оваа сезона излегоа многу дизајнери кои со своите колекции понудија одела за невести. Колку и да звучи тоа неженствено, овие одела успеаа да не уверат дека можете на свадбата да изгледате елегантно дури и во панталони.

Дали ви се допаѓаат?

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...