• Сподели на:

Не сакам моите фотографии од венчавката да бидат досадни

___

Не сакате досадни фотографии на какви веќе навикнавте да ги гледате од другите парови, но не сте сигурни како точно да го добиете од фотографот тоа што го сакате? Навестете му ги вашите желби или дајте му прецизни инструкции. Фотографиите се најубави кога се спонтани, но секогаш можете малку да си поиграте со окружувањето и да добиете резултат за кој сонувавте.

Фатени како душкате, мислејќи дека никој не ве гледа

Колку и да ви изгледа смешно, вашите движења се всушност ненаучени и неизвежбани, и за неколку години ќе се смеете на фотографиите во кои навистина се гледате себеси, а не наместена кукла која само потсетува на вас.

Wedding Couple Hug Photo

Мотор

Зошто да не? Луксузот оддава моќ, но љубовта е за некоја поопуштена сцена, со мотор и многу смеа. Дополнителен совет: потпетиците заменете ги со балетанки, и не се плашете од малку прашина, љубовта е и забава.

1c2f7bc57d68446dad8b41c030d5ae72

Кој се плаши од дождот лош?

Дождот е романтичен и нежен, особено во пролет и лето (внимавајте на исклучоците, не ви е потребно невреме), па ако шетате гушнати под еден чадор, веќе почнавте да ја исполнувате познатата фраза – и во добро и во зло.

images

Вашето омилено место

Било кое и да е тоа место, каде што се запознавте, омиленото кафуле, кино во коие бевте за прв пат, театар, слаткарница или било што друго, влезете со венчаницата и оделото и за момент вратете се на слаткиот почеток.

sunset_wedding_moran_point

Јадете пред камера

И младенците јадат, ако тие пред самата венчавка се трудат да не изгледаат така. Со колач или некој друг десерт ќе изгледате симпатично, а во преносно значење, тоа е првиот оброк кој го делите во новата заедница.

ga

Вистински бакнеж

Не ви е пријатно да се бакнувате пред многу луѓе и бакнежот на церемонијата обично е срамежлив и краток ( велиме обично). Фотографијата на искрен бакнеж во ќошот додека се криете малку уморни од честитките ќе ви даде прилика од друга перспектива да уживате во магијата.

real_wedding_couple_kiss_on_the_beach__full


Оставете коментар

___