Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Направете сами: Декоративни столчиња за вашата свадба

Иако повеќето ресторани во својата услуга вклучуваат и пријатно декорирани столчиња, сепак, нивниот дизајн веќе почна да станува монотон и едноставен. Доколку имате повеќе време за подготовки околу вашата свадба, и доколку има можност за тоа, зошто да не направите нешто поразлично и нешто свое.

Денес ви предлагаме интересен начин за декорирање на столчињата за вашата свадба. Сè што ви е потребно се траки во неколку нијанси и секако – столчиња. Земете ги едноставно лентите од страните и врзете ги на задната страна од столчето оставајќи остатокот од траката да виси надолу по средината на столчето. Доколку немате време да ги декорирате столчињата за сите гости, овој дизајн може да го направите само за столчињата на младоженците во сина и розе боја.

1

2

3

4

Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...