• Сподели на:

Модната недела во Париз инспирација за секоја идна невеста

___

На модната недела во Париз, продефилираа совршени модели за за идните невести.
Модната куќа Zuhair Murad не маѓепса со своите творби изработени за венчавка од бајките, невестата на Valentino изгледаше како древна божица, на Versace смела, модерна и секси, а пак невестата на Chanel со ретро мотив.

Ralph & Russo не фасцинираа со  фустани, кои се вистински модни бисери, а Giambattista Valli презентираше модели со урбан и младалешки изглед.

Погледнете ја галеријата и инспирирајте се…

 


Оставете коментар

___