Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

LimorRosen невестинска колекција 2014

По нејзиниот ангажман како дизајнер на женска облека и невестински фустани, младата Израелка  планира да го лансира нејзиниот бренд “LimorRosen” на американскиот пазар.

Невестинската колекција LimorRosen за 2014 се карактеризира со елегантни, лесни фустани со грациозни линии и минималистички естетски детали.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement