Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Летна инспирација – Тематска свадба обоена во лаванда

Од покани, китенки и декорирање на просторот, до тортата, бидермаерот и невестинскиот фустан, скоро сите елементи кои го сочинуваат мозаикот наречен свадба може да бидат со акцент на лавандата.

Letna-inspiracija-tematska-vencavka-oboena-vo-lavanda-01.jpg

Ова раскошно и мирисно растение освојува со својот рустичен шарм, додава доза на среќа, боејќи ја свадбата со топлина.

Тематските свадби понекогаш може да ја преминат границата на добриот вкус и да прераснат во огромно клише, но со суптилно навестување на одреден елемент како лавандата во случајов, дефинитивно ќе имате свадба за паметење.

Погледнете ги прекрасните фотки кои со сигурност ќе ви проникнат желба за виолетова свадбена магија:

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...

Advertisement