Connect with us

Hi, what are you looking for?

runway

ДИ ДЕЈ

Креативни идеи за свадбени китенки

Иако на свадбите во центарот на вниманието се невестите, важно е и младоженецот да изгледа средено и стилски за посебниот ден. Постојат неколку начини на кои младоженците може да додадат свежина на нивниот изглед, почнувајќи од највообичаената работа – китенките.

Китенките навистина додаваат свежина од бои на облеката на младоженецот. За оние младоженци кои не сакаат традиционални романтични и цветни китекнки, неколку модерни трендови, вклучувајќи и употреба на памук, пердуви и копчиња, може да бидат дизајнирани за да одговараат на модерните вкусови. Шемата на бои на китенките вообичаено се врзува со остатокот од декорацијата за свадбата и треба да одговара со букетот на невестата. Китенките не секогаш мораат да бидат традиционални, туку може да се претворат во неверојатно креативни додатоци. Погледнете ги овие креативни идеи за китенки.

Прочитај

ДИ ДЕЈ

Дали сакате да направите нешто оригинално на вашата свадба? Што мислите за мини торти за вашите гости? Свадбената торта обично е во центарот на...

Fool Moon

Коза е млада поп изведувачка од Турција што ја афирмира својата мизика, каде не ако не во Лондон. Синоќа ја објави втората песна работена...

ДИ ДЕЈ

Постојат многу различни модели на венчаници, бидејќи има повеќе типови на невести. Некои сакаат да имаат венчавка од бајќите и согласно на тоа да...

Лице

Кожата во зима станува сува и затоа пролетта е идеално време за да посветите поголема нега. Покрај секојдневната рутина која ја правите, чистење и...