• Сподели на:

Колекција на невестински фустани Persy

___

Исклучителната невестинска колекција за 2014/2015 година на Persy, се карактеризира со страсни силуети украсени со неверојатно сложени детали, вклучувајќи рачно изработени цветови, увезена античка чипка, бисери и Swarovski кристали. Дизајнерот Yaniv Persy има за цел да создаде безвременски парчиња со една единствена желба:

“Верувам дека секоја невеста која доаѓа во моето студио сака да ја исполни нејзината фантазија, нејзините соништа од детството, а особено нејзиниот индивидуален стил. Тоа е причината поради која моите фустани се производ на фантастичен дизајн.”


Оставете коментар

___